Gwieździste niebo

Zostaw propozycje pytania.

1. Czym jest gwieździste niebo?

Gwieździste niebo to produkt, który imituje gwiazdy na suficie w domach, mieszkaniach, hotelach, restauracjach, SPA i wielu różnych lokalach. Bardzo popularny w aranżacji wnętrz. Zestaw gwiezdnego nieba to wiązka światłowodów świecących końcem (endlight) oraz odpowiednio dobrany generator światła. Jeden koniec światłowodów umieszcza się w otworze w generatorze światła, natomiast drugi koniec przepuszcza się przez nawiercone otwory w suficie. Po uruchomieniu źródła światła końcówki światłowodów świecą przypominając prawdziwe nocne niebo.

2. Co wchodzi w skład zestawu gwieździstego nieba?

Zestaw gwieździstego nieba składa się z wiązki światłowodów + generatora światła. Może zostać dodatkowo rozbudowany o kryształki rozpraszające światło.

3. W jaki sposób montowane są zestawy gwieździstego nieba?

Gwieździste niebo można montować w płycie gips karton, drewnie czy suficie napinanym. Montaż może przeprowadzić jedna osoba. Wcześniej najlepiej rozrysować ołówkiem na suficie miejsca gdzie chcemy umieścić gwiazdy. Następnie wywiercić otwory i przeciągnąć wolne końce światłowodów od strony sufitu. Światłowód od strony sufitu należy zalać klejem lub np. silikonem montażowym. Zbieramy wszystkie światłowody w wiązkę i umieszczamy w generatorze światła.

4. W jaki sposób można zamontować zestaw gwieździstego nieba, gdy mamy już wykończony sufit?

W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie gotowego kasetonu światłowodowego z płyty plexi wraz z umieszczonymi na niej światłowodami i źródłem światła. Taki element wykonywany jest na dowolny wymiar (w grę wchodzą także nieregularne kształty) oraz kolor. Konstrukcja kasetonu pozwala na jego proste podwieszenie np. za pomocą haków. Ograniczeniem w tym przypadku są wymiary kasetonu światłowodowego.

5. Jak uzyskać różne efekty świecenia gwiazd na suficie?

Sposobów jest kilka. Najprostszym jest zakupienie wiązki światłowodów o różnych średnicach. Następnym wykorzystanie różnych generatorów światła: z migotaniem gwiazd, z efektem galaktyki lub generatora jednokolorowego oraz RGB (z wieloma kolorami). Kolejną metodą jest zastosowanie kryształów szklanych. A najtańszym sposobem będzie odpowiednie przycinanie światłowodów podczas montażu. Wystarczy ciąć światłowody pod różnymi kątami, co również sprawi wrażenie zróżnicowania wielkości i świecenia gwiazdek.

6. O czym warto pamiętać podczas montażu gwiezdnego nieba?

Umieść generator światła w suchym miejscu, do którego zawsze będziesz mieć dostęp (na wypadek awarii), przycinaj światłowody pod różnymi kątami, aby osiągnąć różnorodne efekty.
Zostaw 1-2cm końce światłowodów na suficie, abyś mógł je przyciąć w razie ubrudzenia światłowodu.
Nie umieszczaj światłowodów na połączeniu płyt gips-karton.
Najlepiej najpierw pomalować sufit, a później zamontować światłowody. W innym wypadku w grę wchodzi jedynie malowanie natryskowe.

7. Jaki generator światła wybrać do zestawu gwieździstego nieba?

Generator światła zależy od wiązki światłowodów, tzn. zarówno od jej wielkości, średnic światłowodów, jak i długości. Nie do każdego generatora wejdzie wiązka światłowodów, która jest potrzebna do zaaranżowania Twojej powierzchni sufitu. Poza tym, generator należy wybrać wg efektu, który chcesz uzyskać. Inne generatory stosuje się do zestawów z oświetleniem wyłącznie białym, inne z wielokolorowym. Występują też generatory z efektem migotania gwiazd czy galaktyki, tworząc animowane przejścia światła.

Najlepiej, byś nam zaufał. Powiedz, jakiego efektu świetlnego oczekujesz, na jakiej powierzchni chcesz zamontować gwieździste niebo, a my dobierzemy odpowiedni generator LED.

8. Czy gwieździste niebo można zamontować w saunie?

Tak, jednak sauny wymagają stosowania innych światłowodów, typu PMMA w czarnej otulinie PCV bądź światłowodów szklanych. Takie światłowody wytrzymują wysoką temperaturę panującą w saunach oraz nie przeszkadza im obecna wilgoć. Generator światła należy umieścić jednak z dala od sauny, w suchym miejscu.

Copyright © 2014 - 2016 SOLED | Tous les droits sont réservés

Conception et mise en œuvre: Media Essence