Taśmy LED

Zostaw propozycje pytania.

1. Jakie są rodzaje taśm LED?

Taśmy LED dzielą się na jednokolorowe i RGB - wielokolorowe. Taśmy możemy także zróżnicować pod kątem klasy szczelności IP, rodzaju oraz rozstawu diod.

2. Co ile cm można ciąć taśmę LED?

Taśma LED, zarówno jednokolorowa jak i RGB wielokolorowa, jest cięta co 5cm, jeśli rozstaw diód na 1mb wynosi 60led (300 diód/ rolka), zaś co 10cm, gdy na pasku metrowym jest 30 diód (150 na rolce).

3. Jakie są dostępne kolory taśm LED?

W przypadku taśm jednokolorowych, dostępne kolory to: biały ciepły, biały zimny, czerwony, zielony, niebieski, bursztynowy. W przypadku taśm LED RGB, ilość dostępnych kolorów świecenia zależy od rodzaju zastosowanego sterownika RGB.

4. Jakich dodatkowych akcesoriów wymaga taśma LED, aby świeciła?

Z tego względu, że taśmy LED firmy SOLED działają na napięciu 12V, wymagają zastosowania odpowiedniego zasilacza LED, który dobierany jest w zależności od mocy pobieranej przez taśmę LED. Taśma LED RGB  dodatkowo wymaga sterownika RGB w celu zmiany kolorów świecenia.
Opcjonalnie, do taśm LED polecane są też profile LED, wpływają one jednak na estetykę i odporność przed uszkodzeniami mechanicznymi, a nie na jakość świecenia.

5. Gdzie należy stosować taśmy LED IP20, a gdzie IP65?

IP (International Protection Rating) określa klasę szczelności - im wyższe IP, tym większa szczelność. Taśmy LED IP20 (niewodoodporne) zalecane są do stosowania w miejscach suchych i nienarażonych na wilgoć (np. salon, sypialnia). Taśmy LED IP65 (wodoodporne, z silikonem) stosowane są w miejscach narażonych na wilgoć (łazienka, podłogi).

6. W jaki sposób zamontować taśmy LED?

Taśmy LED posiadają z tyłu pasek samoprzylepny 3M, dzięki czemu można je bez problemu przykleić. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie dodatkowego profilu LED, którego głównym zadaniem jest ochrona diód LED oraz nadanie im estetycznego wyglądu. Sam profil można przykręcić/ przywiercić czy przykleić na taśmę dwustronną, także oświetlenie będzie przymocowane trwale do powierzchni.

7. Ile światła uzyskam z 1m taśmy LED i jak mogę to porównać do żarówki?

Można bezpiecznie przyjąć, że z 1mb dobrej jakości taśmy LED można uzyskać 250 lumenów strumienia świetlnego, co stanowi odpowiednik tradycyjnej żarówki o mocy 25 W.

Copyright © 2014 - 2016 SOLED | Tous les droits sont réservés

Conception et mise en œuvre: Media Essence