ikonka ołówka soled@soled.pl    ikonka telefonu +48 531 185 153
ikonka ołówka wspolpraca@soled.pl    ikonka telefonu +48 791 100 074

Produkowane w Polsce... na wymiar

Profil LED aluminiowy Lit-L (wcześniejsza nazwa SO-Lit) ma nietypowy kształt łuku. Pozwala na uzyskanie delikatnego podświetlenia ścian i sufitu. Dzięki temu, że jest zaokrąglony, po montażu tworzy krzywą powierzchnię, z której wypływa światło. Łukowaty profil Lit-L możesz łatwo zamontować -pionowo, w poziomie albo pod kątem. Tym sposobem uzyskasz rozmaite style podświetleń i ciekawe smugi światła w swoich wnętrzach. Zarówno mieszkalnych, jak i w biurze. Tego typu subtelne podświetlenia sprawdzą się też w nowoczesnych, eleganckich wnętrzach np. w restauracji, hotelu albo poczekalni w klinice. Półokrągły profil możesz zatynkować, a następnie całość pomalować, by stał się on niewidoczny. Widoczne będzie jedynie wydobywające się światło. Oprawa Lit-L może być podświetlona z góry i dołu. Taśmę LED instaluje się w wyjmowanej listwie, co ułatwia ewentualną naprawę bez zbędnego demontażu.

Producentem profilu jest polska firma Kluś.

Polub nas    

Parametry

Model

Lit-L (wcześniejsza nazwa SO-Lit)

Materiał

aluminium nieanodowane

Długość

2m

(możliwość docięcia na wymiar)

Przekrój
przekrój profilu so-lit, wymiary wynoszą: 49mm, wysokość całkowita, 38mm szerokość, 11,2 szerokość w miejscu osłonki

Osłonka

Do wyboru: mleczna lub przezroczysta

Wodoodporność

NIE

Certyfikat CE
Producent

 

 

Osłonki

Mleczna

Osłonka mleczna do profilu Lit-L pozwala uzyskać ładne rozproszenie światła, tak, by diody LED były mniej widoczne. Została wykonana z poliwęglanu. Zapewnia przepuszczalność światła ok. 70% - jak podaje producent. Wykonana z poliwęglanu. Wygodny montaż "na klik".

 

 

Przezroczysta

Osłonka przezroczysta do profilu Lit-L przepuszcza więcej światła, jednak go nie rozprasza. Diody LED z taśmy umieszczonej w profilu mogą być widoczne. Jest wygodnie i prosto montowana poprzez wcisk - "na klik".

 

 

 

 

Na wymiar

Profil LED Lit-L sprzedajemy w fabrycznych odcinkach 2m. Jednak profile LED docinamy także na wymiar, według potrzeb. Jeśli potrzebujesz docięcia profilu, napisz na: soled@soled.pl.

 

 

Video

Montaż

 profil led so-lit - montaż

Zestaw składa się z profilu ONISA, sznura silikonowego oraz z listwy montażowej TELIT-L. Listwę przykręcisz do powierzchni (nie musisz tworzyć wypustów).

  • Kolejno umieszczasz sznur silikonowy, a później zakładasz zaślepki (nie są dołączone do zestawu, możliwość nabycia jako dodatkowe akcesorium).
  • Następnie na oprawę kładziesz tynk.
  • Wklejasz taśmę LED w oprawę ONISA, a następnie wpinasz oprawę (którą możesz łatwo wyjąć, w razie zajścia takiej konieczności).
  • Podłączasz zasilanie.

 

Akcesoria montażowe i zaślepki nie są dołączane do profilu. Zaślepki stanowią akcesorium dodatkowe, które możesz zamówić wraz z profilem.

 

Jak zamówić?

Łukowy profil, który możesz zatynkować, znajdziesz w sklepie internetowym: Profil LED Lit-L.

Zamówienia przyjmujemy także mailowo: soled@soled.pl.