ikonka ołówka soled@soled.pl    ikonka telefonu +48 531 185 153
ikonka ołówka wspolpraca@soled.pl    ikonka telefonu +48 791 100 074

Produkowane w Polsce... na wymiar

Profil LED

Zostaw propozycje pytania.

1. W jakich długościach występują profile LED?

Profile LED występują najczęściej w odcinkach jedno- i dwumetrowych. Na życzenie klienta profile możemy dociąć pod wymiar. Transport odcinków powyżej 2m jest bardzo kosztowny (według cenników firm kurierskich). Ponadto, wiele modeli profili jest produkowana w odcinkach maksymalnie 2m. Jeśli więc potrzebujesz dłuższego odcinka, wystarczy połączyć ze sobą dwa krótsze. Na zamówienie ilości powyżej 30m niektóre modele można zamówić w długościach 3m jedna wiąże się to z większym kosztem dostawy.

2. Jaka jest różnica między osłonką mleczną a przezroczystą na profilu LED?

Osłonka mleczna bardziej rozprasza światło, mniej widoczne są pojedyncze diody. Osłonka ta daje około 10% mniej światła w porównaniu do osłonki przezroczystej. Jeśli zależy nam na maksymalnej ilości światła, najkorzystniej zastosować jest osłonkę przezroczystą.

3. Czy warto zastosować profil LED do taśmy LED?

Tak, warto, ponieważ jego użycie posiada szereg zalet. Po pierwsze, taśma LED przyklejona np. do mebla, schodów nie wygląda estetycznie i może z czasem zacząć się odklejać. Po drugie profil LED chroni Twoje oświetlenie przed uszkodzeniami mechanicznymi i wilgocią. Po trzecie, osłonka profilu powoduje ładne rozproszenie światła ledowego i nie uzyskasz dzięki temu "choinkowego" efektu świecenia. Więc jeśli chcesz, by Twoje oświetlenie cieszyło się żywotnością przez wiele, wiele lat, warto zainwestować w profil LED.

4. Jaki profil LED wybrać?

Na rynku występuje cała gama różnorodnych profili LED. Różnią się one najczęśniej materiałem wykonania (plastikowe oraz aluminiowe), wymiarami i wyglądem, kolorem oraz możliwością stosowania. Należy dobrać profil do miejsca jego zastosowania.
Profile uniwersalne stosuje się do oświetlenia schodów, kuchni, mebli, sufitów, wnęk. Profile wodoodporne posiadają masywną osłonkę mleczną. Stosuje się je do wilgotnych miejsc np. w fugach w łazience. Profile zewnętrzne są największymi gabarytowo profilami z grubą osłonką mleczną. Umieszcze je się np. w podjeździe, chodnikach, ścieżkach rowerowych. Muszą wystrzymać odpowiedni nacisk oraz być dostosowane do zmieniających się warunków atmosferycznych. Warto pamiętać, aby profil wodoodporny i zewnętrzny odpowiednio zalać silikonem, bowiem dopiero wówczas staje się odporny na wilgoć.
Na rynku znajdziesz również profile do szkła, które są dość głębokie i nie posiadają osłonki. Możesz umieścić w nich tafle szkła, ale pamiętaj, że nie zawsze są odpowiednio wytrzymałe, więc warto zastosować dodatkowe wsporniki np. z boku. Ponadto, znajdziesz też profile typowo schodowe nakładane na stopień, ale takie stosuje się najczęściej w lokalach publicznych, a nie domach. Innymi profilami są też takie, którymi oświetlisz szafę np. drążek LED lub klatkę schodową np. poręcz LED. Jeśli potrzebujesz oświetlić miejsce wygięte w łuk, szukaj profilu typu flex, który jako jedyny jest wykonany z materiału umożliwiającego wyginanie.