ikonka ołówka soled@soled.pl    ikonka telefonu +48 531 185 153
ikonka ołówka wspolpraca@soled.pl    ikonka telefonu +48 791 100 074

Produkowane w Polsce... na wymiar

Oświetlenie LED schodów to nie tylko modny i efektowny element aranżacji domu. Dbając o odpowiednie podświetlenie schodów zapewnisz bezpieczeństwo dla siebie i swojej rodziny.

Zestaw oświetlenia schodowego LED ZOS stworzymy na Twoje indywidualne zamówienie. Zestaw LED dopasujemy do liczby i długości stopni oraz odległości między nimi. Sam zdecydujesz o barwie oświetlenia LED, która najlepiej skomponuje się z kolorystyką Twoich schodów (biała ciepła, biała zimna, a może RGB?). Wybierzesz również jedną spośród trzech modeli opraw oświetleniowych w kolorystyce srebrnej lub drewnopodobnej. ZOS1 to standardowe oprawy, które możesz zamontować nawet na gotowych schodach. ZOS2 są oprawami pozwalającymi na ukrycie we frezie pod stopniem. Wybierane najczęściej, gdy schody są na etapie wykończenia. ZOS3 to oprawy oświetleniowe kątowe, które montuje się w rogu między stopniem a podstopnicą, a ZOS4 są oprawami nakładanymi na stopień.

Otrzymasz zestaw LED do podświetnia schodów: połączony, kompletny (łącznie z zasilaniem), przygotowany do montażu. Ale jeśli chcesz jeszcze wygodniej korzystać z możliwości oświetlenia schodowego, to zdecyduj się również na inteligentne sterowanie - Czujniki ruchu, które włączą oświetlenie, gdy tylko wejdziesz na pierwszy stopień i wyłączą po określonym czasie. Jeśli chcesz zapewnić bezpieczeństwo na schodach i efektownie oświetlić klatkę schodową skorzystaj z kreatora oświetlenia schodowego.

Skorzystaj z konfiguratora i uzyskaj darmową wycenę

Skonfiguruj >
Polub nas    

Zalety

 • zwiększysz bezpieczeństwo poruszania się wieczorami po schodach
 • zapomnisz o każdorazowym włączaniu i wyłączaniu światła - ze względu na energooszczędną technologię LED - wystarczy tylko jednorazowe włączenie oświetlenia na wieczór lub wyposażenie zestawu w  inteligentny sterownik schodowy
 • zestawy oświetlenia schodowego przygotujemy indywidualnie do Twoich schodów, uwzględniając: długości opraw, jasność diod, liczbę stopni oraz długości przewodów elektrycznych między oprawami w zestawie - możesz wykonać to sam, ale po co?
 • oszczędzisz na energii elektrycznej - ze względu na zastosowanie oświetlenia LED oprawy schodowe charakteryzuje wysoka energooszczędność
 •  jedno oświetlenie schodowe na wiele lat bez potrzeb ciągłych wymian – żywotność oświetlenia LED nawet do 50 000h
 • trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne – oprawy ZOS nie zaczną się odklejać, tak jak zwykłe taśmy LED, które nie posiadają dodatkowych zabezpieczeń
 • 2 lata gwarancji

 

 

 

VIDEO

 

 

  

Modele

 

Oświetlenie schodów LED - standardowe oprawy ZOS1, ZOS2, ZOS3

Zastosowanie: podstopnice, stosowane w domach i mieszkaniach

Parametr

Wartość

Model

ZOS-1

oprawa standardowa

ZOS-2

oprawa wpuszczana w płytę meblową

ZOS-3

oprawa kątowa umieszczona w rogu

Połączenie

szeregowe lub równolegle

oświetlenie schodowe ZOS1 SOLED

Długość opraw

30cm / 45cm / 60cm / 90cm

Możliwość wykonania innych długości

Materiał oprawy

aluminium

Kolory opraw

Srebrny / Sosna / Wenge /
Oświetlenie schodów LED SOLED Oświetlenie schodów kolory opraw Oświetlenie schodów LED

Osłonka oprawy

mleczna lub przezroczysta

wciskana od góry

Osłonka profili LED

Przekrój oprawy Oprawa ZOS1 Oprawa ZOS2 Oprawa ZOS3

Podświetlenie LED

Kolory: Biały ciepły / Biały zimny / RGB

Energooszczędne LED 3528

Zasilanie

12V DC

Zasilacz LED dobierany w zależności od wielkości zestawu

Możliwość podłączenia wszystkich opraw do jednego zasilacza

Pobór mocy 1m = 4,8W
Producent SOLED

Kraj produkcji

Polska

Gwarancja 2 lata

 

 

Skład zestawu

Zestawy schodowe są kompletne i gotowe do montażu.

Zestaw zawiera:

 • taśmy LED SMD3528 jednokolorowe lub taśmy LED RGB wielokolorowe SMD5050 polskiej produkcji
 • oprawy aluminiowe (srebrny, wenge, sosna)
 • zasilacz LED

Zasilacz LED dostępny na zdjęciu może się różnić kształtem i wielkością (jest dobierany w zależności od wielkości zestawu). Zaślepki maskujące na końce opraw są opcjonalne, nie uwzględnione w standardzie.

Ciekawym i jednocześnie nowoczesnym uzupełnieniem zestawów oświetleniowych jest czujnik ruchu, który ułatwia korzystanie z oświetlenia schodowego

 

  

Montaż

Montaż gotowego zestawu do oświetlenia schodów LED jest bardzo prosty.

Najkorzystniejszym momentem montażu oświetlenia jest okres remontu czy budowania schodów. Można wówczas odpowiednio przygotować instalację elektryczną, ukryć przewody i jeśli to niezbędne, wyfrezować odpowiednie rowki w stopniach (do zestawu ZOS2).

Jednak czas remontu nie jest warunkiem koniecznym, aby cieszyć się podświetleniem ledowym schodów. Odpowiedni zestaw do oświetlenia schodów umożliwia montaż także wtedy, gdy schody są już gotowe, a instalacja nie jest specjalnie przygotowana. Długości przewodów i sposób połączenia dobierzemy za Ciebie według Twoich potrzeb.

 

 

Etapy montażu zestawów oświetlenia schodowego

1. Wysunąć zaślepkę maskującą i przymocować samą oprawę aluminiową do wybranego miejsca schodów (podstopnica, róg schodów, stopień). Najlepiej użyć do tego niewielkich wkrętów lub silikonu (nie są dołączone do zestawów).

2. Przykleić oświetlenie LED w przymocowaną oprawę. Podświetlenie LED na odwrocie posiada taśmę samoprzylepną 3M.

3. Wsunąć zaślepkę maskującą diody.

 

Przykładowy film pokazujący montaż profilu aluminiowego i taśmy LED

 

Akcesoria

Sterownik ruchu

Schodowy sterownik ruchu SOLED 

Ciekawym i jednocześnie nowoczesnym uzupełnieniem zestawów oświetleniowych i pozwalającym na inteligentne sterowanie jest sterownik ruchu, który ułatwi Ci korzystanie z oświetlenia schodowego. Wybierz model dla siebie.

SCR-1 pozwala na włączanie oświetlenia na wszystkich stopniach jednocześnie po wejściu na pierwszy stopień. Natomiast SCR-2 załącza oświetlenie kolejno na każdym stopniu. Oba pozwalają na regulację jasności i całkowite wyłączenie oświetlenia. Więcej o funkcjach sterowników schodowych: Czujnik ruchu schodowy.

Kupując razem ZOS+SCR2 otrzymasz zestaw do samodzielnego montażu. ZOS nie będzie połączone z SCR2. W przypadku zakupu zestawu ZOS i SCR2 z taśm są wyprowadzone przewody 2-żyłowe o długości 30cm. Przewody 2-żyłowy i 3-żyłowy nie są dołączone - można je kupić w naszym sklepie - długość przewodów jest inna dla każdego klienta (w zależności od rodzajów schodów, liczby stopni, odległości od sterownika itp.), dlatego nie jest dołączona w standardzie zestawu ZOS + SCR2.

 

 

Zaślepki maskujące na końce opraw

 

 

Zaślepki estetyczne wykończenie opraw ZOS.

Nie są dołączane do standardowego zestawu.

 zaślepki do zestawu ZOS SOLED

Jak zamówić?

 

 1. Zamów na wymiar: Skorzystaj z konfiguratora
 2. Kup w sklepie z oświetleniem: Oświetlenie schodowe LED

W związku z indywidualnym i precyzyjnym wykonywaniem każdego zestawu czas realizacji dla wszystkich zestawów ZOS wynosi 3-5 dni roboczych. Zamówienia są realizowane zgodnie z kolejnością ich wpływania.

 

Polecane produkty