ikonka ołówka soled@soled.pl    ikonka telefonu +48 531 185 153
ikonka ołówka wspolpraca@soled.pl    ikonka telefonu +48 791 100 074

Produkowane w Polsce... na wymiar

Sterownik RGB na podczerwień służy do zaawansowanego sterowania oświetleniem LED RGB (wielokolorowym). Wykorzystywany jest do różnych rodzajów lamp, opraw, taśm LED, których źródłem światła są diody LED RGB. Sterownik RGB IR to produkt niewielki gabarytowo, dlatego jest bardzo często wykorzystywany w różnych produktach oświetlenia LED RGB. Do prawidłowego działania sterownika na podczerwień niezbędne jest wypuszczenie czujki. Sterownika na podczerwień nie można zabudować całkowicie, nie działa przez ściany.

W zestawie wraz ze sterownikiem otrzymujesz pilot z 24 przyciskami. Wśród jego możliwości wyróżnić można: ustawienie dowolnego koloru świecenia (aż 16 różnych kolorów), 4 dynamiczne programy (płynne, delikatne przechodzenie kolorów, zmiany skokowe, pulsujące), ustawienie jasności czy funkcje włączenia i wyłączenia.

 

Pliki do pobrania

Polub nas    

Parametry

Parametry

Model sterownik IR-1 (podczerwień)
Moc wyjściowa 72W (do 10m taśmy)
Napięcie pracy DC 12V
Pilot podczerwień, 24 przyciski
Wymiary 50x35x23mm
Gwarancja 2 lata

 

Zalety

 • Pozwala na zdalne sterowanie. Regulacja jest bardzo prosta, każda zmiana za pomocą jednego przycisku.
 • Posiada funkcję pamięci, dzięki czemu nie potrzebuje częstych ustawień. Po ustawieniu wybranego koloru i wyłączeniu działania, a następnie po ponownym włączeniu sterownika kolor będzie taki jak przed wyłączeniem.
 • Posiada aż 16 kolorów oraz 4 programy pozwalające na ustawienia oświetlenia zgodnie z oczekiwaniami.
 • Bardzo atrakcyjna cena w porównaniu do możliwości sterownika.

 

Sterownik na podczerwień w stosunku do sterowników radiowych nie pozwala na jego całkowitą zabudowę. Wówczas nie można sterować pilotem przez przez ściany, czyli np. z innego pomieszczenia. Aby pilot załączył określony tryb, należy nakierować pilotem w kierunku czujki wypuszczonej ze sterownika, która musi być obowiązkowo wypuszczona.

Do zabudowania i możliwości sterowania przez ściany niezbędne są sterowniki radiowe.

 

Funkcje

 • ON /OFF
 • regulacja jasności (jaśniej i ciemniej)
 • 16 kolorów (czerwony, zielony, niebieski, biały, pomarańczowy ciemny, pomarańczowy jasny, żółty, seledynowy, morski, błękitny, jasnoniebieski, granatowy, fioletowy, wrzosowy, szkarłatny, różowy)
 • Programy: Flash (szybkie zmiany skokowe jednego koloru w drugi), Strobe (efekt migania/pulsowania jednego koloru), Fade (płynne przejścia jednego koloru), Smooth (bardzo szybkie skoki między trzema kolorami: czerwonym, zielonym i niebieskim)

 

Montaż

 1. Należy włożyć wtyczkę od oświetlenia LED np. taśmy LED do wyjściowego gniazdka sterownika (przyłącza). Następnie upewnić się, że końcówka taśmy LED (V+ lub V-) odpowiednio połączyła się z przyłączem sterownika.
 2. Włożyć 12V zasilanie do sterownika DC i włączyć przycisk zasilania.
 3. Sterowanie odbywa się za pomocą pilota.

Montaż oświetlenia LED ze sterownikiem RGB

 

Produkty powiązane

Jak zamówić?

Sterownik IR jest dostępny w sklepie internetowym: Sterownik z pilotem IR.

 

Polecane produkty

Copyright © 2014 - 2016 SOLED | Wszelkie prawa zastrzeżone

Projekt i realizacja: Media Essence