PL
Powrót

Profil LED

W jakich długościach dostępne są profile LED?

Standardowo większość modeli profili jest produkowana w odcinkach 1m ,2m lub 3m jednak na życzenie klienta możemy dociąć je na wskazany wymiar. Końce profili są idealnie równe dzięki czemu można łączyć je w linie o długości powyżej 3 m.

Jaka jest różnica między osłonką mleczną a przezroczystą i którą wybrać?

Osłonka mleczna bardziej rozprasza światło i sprawia, że pojedyncze diody są mniej widoczne. Nawet po wyłączeniu oświetlenia taśma jest pod nią nie widoczna. Osłonka ta daje około 10% mniej światła w porównaniu do osłonki przezroczystej. Jeśli więc zależy nam na maksymalnej ilości światła, najkorzystniej zastosować jest osłonkę przezroczystą.

Dlaczego taśmę LED montuje się w profilach LED?

Profil LED przede wszystkim chroni Twoje LED oświetlenie przed uszkodzeniami mechanicznymi i wilgocią. Taśma LED przyklejona np. do mebla, schodów nie wygląda estetycznie a z czasem może się odklejać, profil wpływa na jakość oświetlenia i jego trwałość. Ponad to osłonka profilu powoduje ładne rozproszenie światła ledowego, uzyskasz dzięki temu rozmyte światło lub jednolitą linie światła. Jeśli chcesz, by Twoje oświetlenie cieszyło się żywotnością przez wiele, wiele lat, warto zainwestować w profil LED.

Jaki profil LED wybrać?

Na rynku występuje cała gama różnorodnych profili LED. Różnią się one najczęściej materiałem wykonania (tworzywo sztuczne lub aluminium), wymiarami i wyglądem, kolorem oraz przeznaczeniem. Profil należy dobrać zgodnie z miejscem w którym ma być zastosowany. Profile uniwersalne wykorzystuje się do oświetlenia schodów, kuchni, mebli, sufitów, wnęk. Profile wodoodporne z masywną osłonką mleczną, stosuje się w miejscach narażonych na wilgoć np. w fugach w łazience lub pod prysznicem. Profile zewnętrzne są największymi gabarytowo profilami z grubą osłonką mleczną. Umieszcza je się np. w podjeździe, chodnikach, ścieżkach rowerowych. Muszą wytrzymać odpowiedni nacisk oraz być dostosowane do zmieniających się warunków atmosferycznych. Warto pamiętać, aby profil wodoodporny i zewnętrzny odpowiednio uszczelnić silikonem p[onieważ dopiero wówczas staje się odporny na wilgoć. Na rynku znajdziesz również profile do szkła, które są głębokie i nie posiadają osłonki. Możesz umieścić w nich tafle szkła, ale pamiętaj, że nie zawsze są odpowiednio wytrzymałe, więc warto zastosować dodatkowe wsporniki np. z boku. Profile typowo schodowe nakładane na stopień są idealne do zastosowania w lokalach użytkowych, rzadziej wykorzystywane w domach. Jeśli potrzebujesz oświetlić miejsce wygięte w łuk, szukaj profilu typu flex, który jako jedyny jest wykonany z materiału umożliwiającego wyginanie.